Използваме „бисквитки“, за да персонализираме съдържанието и рекламите, да предоставяме функции на социални медии и да анализираме трафика си. Също така споделяме информация за начина, по който използвате сайта ни, с партньорските си социални медии, рекламните си партньори и партньори за анализ, които може да я комбинират с друга предоставена им от Вас информация или с такава, която са събрали от ползването от Ваша страна на услугите им.

 

Сливен е на първо място в страната по донорски ситуации. Това заяви по време на откриването на Отделението по хемодиализа в МБАЛ „Д-р Иван Селимински" заместник - министърът на здравеопазването проф. Чавдар Славов. Той връчи на изпълнителния директор на болницата д-р Васислав Петров благодарствен адрес от министъра на здравеопазването Таня Андреева към екипа по донорство и неговия координатор д-р Николай Иванов.
„Д-р Иванов е човек с голямо сърце и голям радетел на трансплантологията. Искаме да благодарим на него и на цялата медицинска общественост на Сливен, защото Сливен зае първо място в България по донорски ситуации. Във време, когато донорството буквално спря, Сливен проправи нова пътека", каза проф. Славов.
Той припомни, че със своя позиция църквата е подкрепила донорството напълно. Очаква се отговор от българския патриарх дали Българската православна църква ще участва със свой член в Обществения съвет по трансплантология .
Припомням, че преди дни, след съгласието на близките й, 42-годишна жена, изпаднала в мозъчна смърт, стана донор на черен дроб и бъбреци, с което спаси три човешки живота.
През последните две години в Сливен е имало три донорски ситуации, съобщи изпълнителният директор на болница д-р Васислав Петров. Той благодари на екипите, работили по тези случаи.
Д-р Николай Иванов, координатор по донорство в центъра в Сливен заяви, че лекарите в интензивното отделение са готови да реагират бързо при възникване на донорска ситуация. Той коментира, че през последните години от страна на здравното министерство и всички компетентни органи се е повишила координацията, работи се много бързо и се осигурява както транспорт, така и охрана на извлечените органи, за да могат те да достигнат максималното бързо до нуждаещите се пациенти.
Сливен е един от 25 - те донорски центъра в страната.

 

 

 

 

Pin It

 

На 11 септември, около 06,30 часа е получено съобщение за настъпило пътно произшествие на АМ "Тракия", в района на 234 км., в землището на с.Загорци. Товарен автомобил с прикачено полуремарке, управляван от мъж на 54 години от Шумен, е загубил управление и се е обърнал извън пътното платно в канавката. От произшествието няма пострадали. Причинени са значителни материални щети по автомобила. Водачът е изпробван на място за употреба на алкохол, пробата е отрицателна. Образувано е досъдебно производство.

 

 

 

Pin It

 

Полицейски служители следят и днес за спазването на скоростта на територията на град Сливен. Автомобили с мобилни камери за видеонаблюдение са на най-натоварените улици в града -  на бул.”П.Хитов” и бул.“Г.Данчев”. Призовават се  гражданите да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта.

 



 

Pin It

Полицейски служители от РУП-Сливен работят по установяването на извършител, взломил стъклопакет на банков клон в центъра на града. Съобщението е получено в 21,17 часа от охранителната фирма. На място е изпратен екип, който е установил щети само по стъклопакета на едно от фасадните стъкла на офиса, счупено със стъклена бутилка. Не е извършена кражба и не са нанесени други щети. Образувано е досъдебно производство.

 

Pin It

 

Задържани са две момчета на 18 и едно на 19 години, извършили кражба от къща във вилна зона "Хисарлъка". В края на месец юни тримата са проникнали в имота на 70-годишен мъж и са откраднали битова техника и земеделска фреза. Нанесената щета е за около 700 лв. Част от вещите, обект на кражбата, са издирени и иззети. Работата по установяване и документиране на цялостната престъпна дейност на задържаните продължава от служители на сектор "Криминална полиция"-Сливен.

Pin It
СЛИВЕН Времето