Използваме „бисквитки“, за да персонализираме съдържанието и рекламите, да предоставяме функции на социални медии и да анализираме трафика си. Също така споделяме информация за начина, по който използвате сайта ни, с партньорските си социални медии, рекламните си партньори и партньори за анализ, които може да я комбинират с друга предоставена им от Вас информация или с такава, която са събрали от ползването от Ваша страна на услугите им.

Тази седмица в квартал „Комлука” дейностите по проекта за водния цикъл ще започнат по ул. „Стефан Егаров”, в отсечката между улиците „Борис Търновски” и „Шипка”. Също така ремонтни дейности ще се извършат по ул. „Чудомир Кантарджиев”, в отсечката между улица „Стефан Егаров” и „Преслав”. Улица „Михаил Чайковски”, в участъка между ул. „Великокняжевска” и ул. „Граф Игнатиев” също ще бъде в ремонт тази седмица. Ремонтни дейности в кв. „Комлука” ще се извършат още по улица „Добри Чинтулов”, в отсечката на улиците „Верила” и „Михаил Чайковски”, улица . „Оборище”, в участъка между улиците „Димитър Пехливанов” и „Асеновска”, както и по улица. „Булаир”, от улица „Сирак Скитник” до улица „Абаджийска”.

В квартал „Клуцохор” тази седмица ще се работи върху три нови строителни площадки. Работа ще се започне по бул. „6-ти септември”, от улица „Хилендар” до улица „Христо Смирненски”, улица, „Радецки”, от бул. „Стефан Караджа” до ул. „Арх. Йордан Йорданов”, а също така и по ул. „Витоша”.

Една е новата строителна площадка в централна градска част. Тя се намира по ул. „Ген. Столипин”, в участъка между улица „Дрин” и ул. „Сливница”.

Община Сливен предоставя схеми, на които всеки гражданин може да се информира за напредъка на отделните етапи на проекта. В тъмно сиво са отбелязани улиците с асфалтирани участъци, в оранжево са участъците, които и в момента текат строително- монтажни работи. В червено са новите участъци, които ще бъдат започнати тази седмица. В зелено са завършените участъци – готови за асфалтиране. В синьо са участъците, които са готови и ще бъдат асфалтирани тази седмица, съобщиха от общинското ръководство.

Pin It

На 15 май от 10 часа в голямата зала на болницата ще се проведе поредната лекция на Училището за родители в МБАЛД-р Иван Селимински”-Сливен. Темата е „Кърмене, пози при кърмене. Проблеми, възникващи по време на кърмене и съхранение на кърма”.Училището за родители стартира в края на февруари тази година. Провежда се в два модула – грижи през бременността до раждането и грижи за бебето до втората година. Досега бяха разгледани теми за пренаталното възпитание, за бременността, раждането и грижа за кожана на новороденото.

Лекторите са специалисти от отделенията по неонатология и акушер-гинекология. Обучението е безплатно.

Pin It

Голямо детско празненство подготвят за 1 юни в град Кермен. Празникът се организира от местното читалище ”Пробуда 1906” по случай Международния ден на детето. За най-малките жители и гости на града се подготвя специална програма, в която ще вземат участие ученици на ОУ „Христо Смирненски”, ЦДГ „Здравец, Дом за деца с умствена изостаналост в град Кермен и много деца от съседните села.

Секретарят на читалището Ваня Куршумова, съобщи, че за провеждането на празника Община Сливен ще предостави 500 лева. За финансовата подкрепа е взето решение на Общинския съвет след постъпило предложение от председателя на читалището Венета Бакалска.

Ваня Куршумова посочи, че празникът под наслов „Първи юни – ден на детето” започва в 10 часа на 1 юни в центъра на града. За доброто настроение на гости и жители на Кермен ще се грижат аниматори от Детски комплекс - Сливен, ще има много танци и музика. Предвидена е и голяма торта. В концертната програма ще се включат деца от Детския танцов състав към читалището, в който танцуват 60 деца, разпределени в три групи. Поканени за участие са даровити деца от читалище „Зора” - Сливен.

Pin It

Сдружение „Свети Георги Победоносец” – Сливен, в стремежа си да даде своя принос гр. Сливен да бъде едно по-приятно място за живеене, организира с подкрепата на приятели и симпатизанти ежегоден конкурс " Най - красив двор или тераса в Сливен".

Желаещите да участват, да обменят опит, да помогнат и на други да подобрят средата, в която живеят, да изпратят до 30.06.2014 г. включително до 10 снимки или видео клип на своя тераса, двор или между блоково пространство, аранжирани с цветя, на посочения e-mail :Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите..

Снимковият материал да бъде придружен с точния адрес, имената, телефон за връзка и/или e-mail адрес. Желаещите да участват, но нямащи възможност да направят и изпратят снимков материал на своя тераса или двор, могат да ни информират на страницата на сдружението във Фейсбук: Свети Георги победоносец или на имейла ни.

Комисия в състав от 5 човека, след посещение на място на номинираните 10 кандидати от всяка категория, ще определи победителите. Номинациите ще бъдат на база брой харесвания на публикуваните снимки във фейсбук профила на организатора. Наградените ще получат грамоти и ваучери. Ваучерите, с определената стойност за категорията и призовото място, дават възможност да получите посадъчен материал по ваш избор до м. май 2015 год. Пожелаваме успех и приятни емоции на всички участници и се надяваме, че с ваша помощ ще допринесем градът ни да се превърне в едно по-красива място за живеене!

Pin It

На среща с жителите на най-голямото село в общината – Тополчане, кметът на Сливен инж. Кольо Милев дискутира до късно снощи вариантът да бъде открита детска градина. Това може да стане при строежа на новото крило на училището, като една част се прегради и се отделят вход и двор за малките, както изисква законът. В селото по адресна регистрация има 3200 жители, съобщи кметицата Веселина Калчева. Пет групи – над 100 деца на 5 и 6 години, посещават предучилищни занятия, но най-малките трябва да пътуват до Сливен, ако изобщо родителите им решат да посещават детска градина. В основното училище „Свети Паисий Хилендарски” учат 520 ученици от първи до осми клас. Основите на сградното разширение са поставени в далечната 1982 година, но все още не е довършено, коментираха в селото. Хората тук се гордеят с обновената сграда на читалището, носещо името на д-р Петър Берон. Миналата година приключи ремонтът, за който от Министерството на финансите и общината бяха отпуснати общо 315 хиляди лева. Изцяло отремонтиран е покривът, външната облицовка също, предстоят довършителни работи вътре в сградата и обзавеждане, за което от капиталовата програма на общината ще бъдат заделени около 200 хиляди лева, съобщи Милев. В читалището има женски хор, кукерска група, детски танцов състав и други самодейно колективи, полагат се грижи за обогатяване фонда на библиотеката и създаване на добри условия за ползване от читателите й. С предстоящите подобрения, читалището ще се превърне в културно средище за селото, сцена за спектакли, концерти и кинопрожекции, убедени са местните.

По думите на Милев, има възможност да се поднови цялостно настилката /каменни плочки/ в центъра на селото и да се облагороди близката градина.

Отводняването и в това село е сред най-важните задачи за решаване пред местните, каза още кметът. Причина са високите подпочвени води. Има нужда и от почистване на каналите край селото, особено този в северната част, където трябва да се подобри и осветлението на улиците. Кметът обърна внимание на жителите на ромската махала, че трябва да се погрижат за собствеността си, да узаконят жилищата си, припомни ангажиментът им да бъдат поставени водомери във всеки дом.

Заместник-кметът Иван Манчев, който също присъстваше на общоселската среща, пое ангажимент за осветление в новите парцели на селото, отваряне на нова улица в ромската махала и отводняване там, където е нужно, за да се изгради нова инфраструктура. Ще се прокарат комуникации по улиците „Априлско въстание” и „Шипка”, ще се направи дренажна канализация за отводняване, с нова технология за стабилизиране на земните основи и отводняване ще се работи по ул. „Сини камъни”.

Жителите на село Тополчане поставиха въпроса за нерегламентираните сметища, младежите поискаха да тренират футбол и джудо – спортове, които имат традиции тук и сами признаха, че виждат бъдещето на децата в спорта. В отговор кметът Милев обеща съдействие за осигуряване на екипи и топки на местния футболен отбор, както и подобряване базата на стадиона в селото. Безработицата и тук е най-големият проблем, а един от присъстващите възкликна: „Не искам социални помощи и детски надбавки, искам работа!”.

Възрастна жена се оплака, че налягането на водата е слабо в домовете на хората от тяхната махала и това създава трудности за поддържане на хигиената.

И тук местните поискаха полицейски служители да съблюдават за реда в селото и да помагат да опазване на земите и селскостопанската продукция.

На срещата присъстваха и народният представител Деян Дечев, заместник-кметът Румен Стоилов, общинските съветници Мартин Славов и Павлета Генчева, както и кметът на село Самуилово Радослав Кутийски.

В края на общоселската среща пред местната публика пя почетният гражданин на Сливен Панайот Панайотов.

Pin It
СЛИВЕН Времето