Използваме „бисквитки“, за да персонализираме съдържанието и рекламите, да предоставяме функции на социални медии и да анализираме трафика си. Също така споделяме информация за начина, по който използвате сайта ни, с партньорските си социални медии, рекламните си партньори и партньори за анализ, които може да я комбинират с друга предоставена им от Вас информация или с такава, която са събрали от ползването от Ваша страна на услугите им.

185 абсолвенти от Инженерно-педагогическия факултет - Сливен, от които 61 магистри, 89 бакалаври и 35 професионални бакалаври, получиха своите дипломи за завършено висше образование. Гости на официалното тържество бяха доц. Мария Фъртунова, директор на Дирекция „Висше образование” към Министерството на образованието и науката, кметът на община Сливен Кольо Милев, областният управител на област Сливен Корнелий Желязков и заместник-ректорът на Тракийски университет в Стара Загора проф. двмн. Иван Въшин.

„Радвам се, че с ръководството на Инженерно-педагогическия факултет – Сливен допринасяме в съвместната ни работа да се издига духа на висшето образование в Сливен”, каза пред абсолвентите кметът Кольо Милев. Той допълни, че съвместните усилия ще продължат да бъдат развивани, за да може Сливен да се превърне в един от университетските градове в България. „Надявам се, че професионалния път, по който сте тръгнали е верният и ще успеете да се утвърдите като много добри специалисти допринасящи за благото на България и в частност на града ни”, каза още кметът и подчерта, че ще работи усилено през следващите години да се отварят повече работни места за младите специалисти в Общината.

Ръководителят на Инженерно-педагогически факултет и колеж- Сливен проф. дтн Станимир Карапетков приветства дипломираните студенти в качеството им на бъдещи инженери и заедно с доц. Мария Фъртунова, кметът Кольо Милев и областният управител Корнелий Желязков връчиха дипломите на отличниците на Випуск 2013.

Отличниците на тази година са инж. Жельо Минчев - златен медал и първенец за випуска в специалност АИУТ, инж. Стели Киндалова - златен медал и първенец на випуска в специалност Топлотехника, и инж. Николай Димитров – отличник на Колеж – Сливен, златен медал и грамота, първенец на випуска за специалност Ремонт и експлоатация на автотранспортна техника. Инж. Красимир Илиев, получи сребърен медал и грамота като първенец на випуска за специалност АИУТ, инж. Димитър Панайотов - първенец на випуска за специалност Компютърни технологии в машиностроенето, инж. Анита Тонева Дженева- сребърен медал и първенец на випуска за специалност Производство на текстил и облекло и инж. Иван Денев – сребърен медал и първенец на випуска за специалност Топлотехника.

Този година 17 чуждестранни абсолвента получиха своето висше образование от Инженерно-педагогическия факултет и Колеж – Сливен с образователно квалификационна степен магистър, съобщиха още от висшето учебно заведение в Сливен.

Pin It
СЛИВЕН Времето