Много студ, опашки и бавно стигане до урните – това са впечатленията, които споделиха от Лондон наши съграждани за изборния ден там. В три от най-натоварените секции – Баркинг, Лейтънстоун и Стратфорд са чакали дори млади родители с бебешки колички. Много бавно ставаше, споделиха нашите съграждани пред Радио Сливен Нет.
По три часа са чакали и в Белгия, попълването на декларации забавяло вота, ни казаха оттам.
В единствената секция, където наши сънародници са можели да гласуват в Маастрихт, Холандия, в следобедните часове е имало доста голяма опашка, както показва снимката към 17 ч., направена от наш слушател. В по-ранните часове чакащите бяха и повече, сподели впечатления пред Радио Сливен Нет нашият човек, но всичко преминаваше точно, нямаше проблеми с бюлетини, подписи и декларации, каза той. Масово хората не искаха бюлетина за референдума, допълниха от Маастрихт за Радио Сливен Нет.
В Чикаго всичко е спокойно, предадоха наши слушатели оттам. В една от секциите в американския град с най-много българи - църквата "Света София", вотът тече "мирно и тихо, хората си гласуват - това е", споделиха за радиото ни. Приложиха и снимки.

На малко повече от 330 км на юг оттук, наши съграждани са в кампания за бране на киви. Специално за Радио Сливен Нет един от тях коментира, че са много по – заинтересовани да си свършат нормата за бране за деня, отколкото „да хукнат” към Кавала, за да гласуват. Това също е вот, заяви нашият човек за Радио Сливен Нет.
Аз съм аполитичен, но ако ми бяхте казали вчера, щях да отида за шоуто, коментира пред Радио Сливен Нет за вота в България наш съгражданин от слънчев Кипър. На острова на Афродита той живее и работи от 20-ина години.
Наши сънародници в Истанбул, гласували преди обед, споделиха пред Радио Сливен Нет, че не е имало проблеми в секцията в европейската част на града, където са били те. В следобедните часове, обаче, се образували големи опашки. Сестра ми чака 4 часа пред секцията, сподели слушател от града на Босфора пред наш репортер. Процедурата с попълването на декларациите отнемала доста време и затова имало опашки, коментираха оттам. Въпреки това, изборният ден бил спокоен в секцията.![]()
Сн. 1 - Р. Русева, специално за Радио Сливен Нет от Лондон
Сн. 2 - секция в Маастрихт, Холандия
Сн. 3 - А. Пашов, Чикаго, САЩ,
Сн. 4 - от Истанбул, е също направена специално за Радио Сливен Нет

