Полицейски инспектор „Пътен контрол“ Драгомир Караджов и младши автоконтрольор първа степен Мирослав Янков от сектор „Пътна полиция“ – Сливен гостуваха на шестокласниците от Спортно
училище „Димитър Рохов“ в час за безопасност на движението. На 27 май се проведе последният за тази учебна година от поредицата специализирани часове за превантивна дейност по намаляване на пътния травматизъм, която е приоритетна в дейността на Областната дирекция на МВР в Сливен.
Служителите акцентираха на изискванията за движение по пътищата в летния сезон, спазването на правилата като пешеходци и като пътници в автомобили, както и на промените в Закона за движение по пътищата, вкл. и завишените глоби за нарушителите.
Учениците от 6. а клас показаха завидни за възрастта си познания, а това се отчете от директора на училището Лъчезар Дойчев като резултат от отличната съвместна превантивна дейност на служителите от „Пътна полиция“ – Сливен с малките спортисти. През годината бяха осъществени 6 срещи, съчетани с овладяване на правила „на терен“ и ролеви игри. Дойчев подчерта важността да няма травми особено сред спортистите.
Отново бе обърнато внимание на децата да се движат без телефони и слушалки на пешеходните пътеки, да вдигат ръка преди пресичане, да не карат велосипеди без каски, да са със светлоотразителни жилетки или такива елементи в облеклото, да не се качват по двама и др. Каква е допустимата скорост в градски условия, какво следва при вдигане на шум от МПС и други въпроси зададоха младите спортисти.
Специално внимание се обърна на това кой, на каква възраст, къде и как правилно може да ползва тротинетка, без това да доведе до глоба за родителите.
Служителите на „Пътна полиция“ – Сливен запознаха децата с част от служебното оборудване, обясниха как се вземат проби при проверка, бяха показани средства за принудително спиране.
Особено вълнуващо беше разрешението желаещите щестокласници да се качат на полицейски мотор, в служебна кола и да пробват бронежилетка.
В края на часа служителите пожелаха на учениците да спазват правилата на движение и да имат едно хубаво и безаварийно лято.
Срещата се състоя по покана на класния ръководител Нели Димитрова като част от работата в училището за намаляване на пътния травматизъм.

