Използваме „бисквитки“, за да персонализираме съдържанието и рекламите, да предоставяме функции на социални медии и да анализираме трафика си. Също така споделяме информация за начина, по който използвате сайта ни, с партньорските си социални медии, рекламните си партньори и партньори за анализ, които може да я комбинират с друга предоставена им от Вас информация или с такава, която са събрали от ползването от Ваша страна на услугите им.

   С много радостно вълнение, усмивки и надежди за бъдещето Спортно училище „Д. Рохов“ – Сливен изпрати своите зрелостници от випуск 2025/2026 година. Младите спортисти ще поемат официално по нов път, носейки със себе си знания, медали, приятелства и малко тъга за училищните години.

Тържеството се проведе в училищния двор, „който помни всичко“, както припомниха водещите Карина Цончева и Георги Енев от 11. клас. „Смях в междучасията, бързане за първия час, за тренировки, онези погледи, които казваха повече от думи“.

„Последният учебен ден дойде неочаквано и бързо, дойде, за да си вземем сбогом с учебните часове и домашните. За всички усилия на тези, които бяха неотлъчно до нас – нашите учители и треньори, на които дължим зрелостта си БЛАГОДАРИМ!“, каза в прочувствено слово Йоан Николов от името на всички абитуриенти в училището. Заедно със Стеляна Койчева връчиха грамоти на треньорите в знак на признателност от дванадесетокласниците за съвместната им работа през 6-те години спортно обучение и тренировки.

От името на петокласниците поздравления и пожелания за щастлив път напред прочете Мария Георгиева.

Гости на тържеството бяха д-р Кристиана Добрева-Станкова, началник на Регионалния инспекторат по образование, инж. Ива Тарагошева – старши експерт в РУО – Сливен, и Силвия Никова – главен експерт в Община Сливен.

„Уверена съм във вашето добро бъдеще, запазете спомена за родното училище и родния Сливен!“, заяви д-р Кристиана Станкова и пожела „На добър път!“ на зрелостниците. Тя връчи грамоти за отличен успех и спортни постижения на завършващите Емили Йорданова, Радост Маринова, Стеляна Койчева и Дениз Патарлъ.

Директорът на училището Лъчезар Дойчев също пожела на младите хора успешен старт в живота и да бъдат честни, да пазят доброто в себе си и частица от Спортното училище в сърцето си. Атрактивни спортни демонстрации показаха уменията на възпитаниците на СУ „Д. Рохов“ и техните треньори.

В края на тържеството бе извършена и традиционната церемония за предаване на знамето на училището, което вече ще се съхранява от Мариана Узунова, Николаз Михалев и Кристиян Димитров – медалисти от международни и национални първенства.

Pin It
СЛИВЕН Времето