Използваме „бисквитки“, за да персонализираме съдържанието и рекламите, да предоставяме функции на социални медии и да анализираме трафика си. Също така споделяме информация за начина, по който използвате сайта ни, с партньорските си социални медии, рекламните си партньори и партньори за анализ, които може да я комбинират с друга предоставена им от Вас информация или с такава, която са събрали от ползването от Ваша страна на услугите им.

Областна администрация Сливен за поредна година награди най-малкия участник в Националния фестивал за млади изпълнители на популярна музика „Цветен камертон". На гала концерта в неделя вечерта 6-годишната София Соколова от Варна получи традиционното отличие – микрофон, от името на областния управител Чавдар Божурски. Призът бе връчен от Христо Котов, директор на основния организатор на проявата - Център за подкрепа за личностно развитие-Детски комплекс (Сливен).

Както вече информирахме, двадесетото издание на конкурса се проведе на Лазаровден и Цветница в Сливен. В него участваха над 80 деца от цялата страна, разделени в четири възрастови категории. Всеки от младите певци получи индивидуално отличие и сертификат за участие. Голямата награда „Цветен камертон" беше присъдена на Ивана Фердова от Пазарджик, както съобщихме.

Pin It

Два дни Сливен беше домакин на талантливите деца на България. XX Национален фестивал за млади изпълнители на популярна музика „Цветен Камертон" събра 82 деца от цялата страна. Големият победител тази година е Ивана Фердова от Пазарджик, от „Арт Войс Център". Тя получи Гран При „Цветен камертон" – статуетка и парична награда в размер на 500 лева. Наградата й беше връчена от заместник-кмета Пепа Чиликова.

„От мое име и от името на кмета господин Радев благодаря на всички участници. Този конкурс съществува благодарение на всички вас. Не спирайте да мечтаете. Световните сцени ви очакват", каза Чиликова. Тя благодари на журито, което има най-тежката задача от всички таланти да открои победителите. И тази година то беше в състав Теди Кацарова, Красимир Гюлмезов и Тома Здравков, както и детско жури, което оценяваше своите връстници.

Пепа Чиликова благодари също на Елена Пеева и Георги Иванов, по чиято инициатива е създаден фестивалът.

В рамките на концертната вечер бяха наградени и участниците в отделните възрастови групи на конкурса. Тази година наградата на Областната администрация за най-малък участник отиде при София Соколова от вокално студио „Angel voices", Варна.

Наградата на Център за подкрепа на личностно развитие-Детски комплекс-Сливен отиде при Анастасия Плачкова от Габрово, от музикална школа „Wild Voice". Наградата й беше връчена от директора на центъра Христо Котов. Той връчи и наградата на РБ „Сава Доброплодни" за най-съдържателен български текст на Тея Джукелова от Тутракан и вокална група „Щурчета".

По изрично желание на журито бяха връчени и награди за артистичен тоалет, които отидоха при София Соколова, Крисия Минчева от НЧ „Напредък-1869"-Горна Оряховица и Дария Недялкова от студия по изкуствата „Белканто"-Ямбол.

Председателят на Общински съвет-Сливен Димитър Митев връчи наградата на местния парламент на Боряна Стоянова от Център за подкрепа на личностно развитие-Бургас.

Антон Стоянов от вокално студио „Усмивка"-Сливен получи наградата на Сливенска света митрополия.

Регионален исторически музей „Д-р Симеон Табаков" връчи награди на Велизара Колева от вокално студио „Angel Voices"-Варна, на Дебора Манолова от студия по изкуствата „Белканто"-Ямбол, на Никол Стефанова от 144 СУ „Народни будители"-София и Николай Зотев от Шумен и ВМШ „Beleavito".

Наградите на Областната дирекция на МВР отидоха при Жаклин Андонова и Благослава Славова от клуб „Ритъм"-Сливен и Стефания Панайотова от вокално студио „Усмивка"-Сливен.

Награди на детското жури в състав Галина Милкова, Атанас Тодоров и Крисиан Николов отидоха при Далия Ганева от вокално студио „Усмивка"-Сливен в първа възрастова група. Във втора възрастова група победител стана Велислав Мянушев от Велико Търново и вокално студио „Cantissimo". В трета възрастова група наградата на детското жури взе Павел Пенчев от Сливен и НЧ „Зора-1860", ДМШ „Мишо Тодоров". В четвърта възрастова група победител стана Тодор Иванов от клуб „Ритъм" при военен клуб-Сливен.

В първа възрастова група победител стана Катерина Кънева от Пловдив и „Арт Войс Център". Второ място зае Деа Илчева, също от „Арт Войс Център". Третото място спечели Екатерина Вълчева от Бургас и Национално училище за музикални и сценични изкуства „Проф. Панчо Владигеров".

Във втора възрастова група на първо място стана Пресияна Великова от Русе и музикална школа „Вяра, Надежда, Любов". Втора позиция зае Иван Станев от Несебър и студио „Бургас". Трета е Валерия Георгиева от Пловдив и „Арт Войс Център".

Симона Ангелова от Варна и вокално студио „Angel voices" спечели първото място в трета възрастова група. След нея се наредиха Йоана Ташева от Стара Загора и НЧ „Родина-1860" и Димана Тасева от Варна и „Angel voices".

В четвърта възрастова група първото място зае Анелия Налбантова от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров"-Бургас, следвана от Алекс Карабоев от Горна Оряховица и НЧ „Напредък-1869" и Траяна Димова от Варна и „Angel voices".

Фестивалът има конкурсен характер и цели да стимулира младите изпълнители. Целта е да затвърди у тях вкус както към родната, така и към световната популярна музика. В конкурса участват индивидуални изпълнители, като условието е да се изпълнят 2 песни – една задължително на български език и една песен по избор.

Фестивалът се организира от Община Сливен и Център за подкрепа за личностно развитие-Детски комплекс-Сливен.

Pin It

С наближаването на най-светлия християнски празник Великден Симфоничен оркестър Сливен има удоволствието да покани всички ценители на красивото на един специален концерт, с музика от епохата на Барока в четвъртък, 10 април, от 18:30 ч. в зала "Сливен".

Гост-солисти ще бъдат всепризнатите познавачи и изпълнители на старинна музика Румяна Костова - сопрано, Сабина Йорданова - фагот, Людовико Минази - виолончело и Николай Стойков -  клавесин, начело с най-успешната българска барокова цигуларка Зефира Вълова!

В изключително интересната и разнообразна програма са подбрани вълнуващи творби от ранния XVII Iв. от безсмъртните композитори Антонио Вивалди, Георг Фридрих Хендел, Джовани Батиста Перголези и Алесандро Скарлати.

Pin It

Световноизвестният български цигулар Светлин Русев ще гостува за първи път на сливенска сцена в петък, 21 март, от 18:30 ч. в зала "Сливен". Забележителното за града събитие, в което ще звучи музиката на Лудвиг ван Бетовен, ще представи Русев не само като брилянтен солист, а и като диригент на вечерта.

Изключителен виртуоз, търсен камерен изпълнител, концертмайстор на редица световни оркестри, един от най-младите професори по цигулка в Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris, диригент и ръководител на различни състави по целия свят, любимият на българската публика Светлин Русев съвсем заслужено е един от най-успешните цигулари на нашето време.

Гениалният Лудвиг ван Бетовен (1770-1827) е композитор-революционер. В своята Симфония №1 в до мажор оп.21 той оказва дълбоката си почит към старите майстори на жанра Хайдн и Моцарт, като същевременно прави безапелационна заявка с новаторските си виждания и дръзки похвати.

Абсолютен шедьовър в цигулковата литература е монументалният Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор оп. 61.

Неговата интерпретация ще прозвучи от над 300 годишният инструмент Страдивариус "Baron Wittgenstein" от 1716г., който българската държава предостави на Светлин Русев през месец октомври миналата година.

Pin It

В петък,17 януари, от 18:30ч. в зала "Сливен" концертната вечер ще започне с Дивертименто за струнен оркестър в Си бемол мажор KV137. Известен още като част от "Залцбургските" симфонии и чудесен пример за ранните му творби, Моцарт пише този ювелирен шедьовър едва шестнадесетгодишен.

Кулминацията в програмата идва с безсмъртния "Реквием" в ре минор KV 626 за солисти, хор и оркестър. Последното произведение на композитора, макар и завършено след смъртта му, остава в историята за векове напред като олицетворение на божественото и тленното.

Няма човек, който остава безразличен при досега си с тази титанична творба. Зад всяка нота се крие послание, достигащо до всяко кътче на човешката душа, провокиращо я да изпита цяла палитра от емоции.

Вълнуващата вечер ще премине под палката на маестро Йордан Дафов със специалното участие на смесен хор "Петко Стайнов" гр. Казанлък с диригент Младен Станев, а солисти ще бъдат сопраното Пламена Гиргинова, мецосопраното Йоана Кадийска, тенорът Георги Султанов и басът Ивайло Джуров.

Pin It
СЛИВЕН Времето